Rezultate de excepție în cadrul competițiilor Winter Corporate Games 2020
0
 

A opta ediție a Winter Corporate Games, care a avut loc între 31 ianuarie și 2 februarie 2020 în Brașov și Poiana Brașov, a fost un prilej pentru noi să ne reunim și să participăm, în număr foarte mare, la cel mai mare eveniment sportiv dedicat mediului corporatist.

Colegi din toate cele 7 locații CGS din România au spus un DA hotărât participării la multe dintre probele de concurs propuse în cadrul Winter Corporate Games, au format echipe, s-au antrenat și au luptat să obțină un loc pe podium.

Echipa noastră, ca în fiecare an, a fost cea mai numeroasă echipă înscrisă în competiția Winter Corporate Games 2020. Colegii noștri au participat la 14 din cele 18 discipline sportive din cadrul competiției: baschet, baschet în 3, biliard, bowling, fotbal în 6, sanie, schi Super G și Slalom, snowboard, snow tubing, sanie, șah, tenis de masă și tir și au câștigat 25 de medalii, patru trofee (pentru probele de biliard, tir, sanie și snow tubing), cupa pentru Divizia 7 și 299 de puncte (la categoria 151-200 sportivi) și marea distincție a competiției, cupa Grand Award Sport For Life, înmânată chiar de primarul Brașovului, domnul George Scripcaru!

Suntem foarte mândri de rezultatele obținute de colegii noștri la aceste competiții sportive: 6 medalii de aur, 10 medalii de argint și 9 medalii de bronz, clasându-ne pe locul 2 între companiile participante!

Iată cine sunt colegii care s-au clasat între primii opt la fiecare disciplină sportivă:

  1. Echipa CSS B (locul 2 – baschet mixt open)
  2. CGS Team (locul 6 – baschet 3s men open)
  3. Echipa Goateam (locul 5 – baschet 3s mixt open)
  4. Marina Petrisor (locul 2 – biliard women open)
  5. Loredana Spataru (locul 4 – biliard women open)
  6. Alexandra Iorga (locul 7 – biliard women open)
  7. Madalina Popovici (locul 8 – biliard women open)
  8. Vlad Marin (locul 5 – biliard men open)
  9. Nicolae Sprincenatu (locul 7 – biliard men open)
  10. Valentin Malau & Vlad Marin (locul 3 – biliard men open – dublu)
  11. Mihaela-Talida Ganciu (locul 3 – șah individual women open și locul 3 – șah blitz women open)
  12. Alin Youssef (locul 5 – șah individual men open și locul 4 șah blitz men open)
  13. Raul Guiman (locul 6 – șah individual men open)
  14. Cezar Voicu (locul 8 – șah individual men open)
  15. Vittorio Trombela (locul 7 – șah blitz men open)
  16. Andreea Oltean (locul 1 – tir women open)
  17. Cosima Rapotan (locul 7 – tir women open)
  18. Georgiana Bursuc (locul 8 – tir women open)
  19. Robert Stefan Bularca Zaharie (locul 4 – tir men open)
  20. George-Alexandru Carbunescu (locul 8 – tir men open)
  21. Mircea Silviu Patrascoiu (locul 2 – tir men categoria 30-39)
  22. Bogdan Samoila (locul 6 – tir men categoria 30-39)
  23. Victoria Goncearenco (locul 1 – tir pistol women open)
  24. Andreea Oltean (locul 3 – tir pistol women open)
  25. Vlad Chirtic (locul 8 – tir pistol men open)
  26. Lucian Albert Nicu (locul 1 – sanie individual men open)
  27. Andrei Paraschivescu (locul 2 – sanie individual men open)
  28. Simona Burdalescu (locul 1 – sanie individual women 30-39)
  29. Timea Nagy (locul 1 – snow tubing women open)
  30. Cristiana Cojoc (locul 3 – snow tubing women open)
  31. Hajnalka Nuber (locul 5 – snow tubing women open)
  32. Boglarka Ballo-Korodi (locul 8 – snow tubing women open)
  33. Attila Bocz (locul 1 – snow tubing men open)
  34. Norbert Kristo (locul 3 – snow tubing men open)
  35. Robert Nedelka (locul 5 – snow tubing men open)
  36. Levente Boros (locul 6 – snow tubing men open)
  37. Istvan Mezei (locul 7 – snow tubing men open)
  38. Dragos Alexandru Ghita (locul 8 – snow tubing men open)
  39. Stefania Cinca (locul 2 – snow tubing women 30+)
  40. Emese Antal (locul 3 – snow tubing women 30+)
  41. Kinga Laszlo (locul 5 – snow tubing women 30+)
  42. Reka Szen (locul 8 – snow tubing women 30+)
  43. Echipa CGS OPEN (locul 6 – volei pe zăpadă mixt open)
  44. Diana Beharvandi (locul 3 – snowboarding women open)
  45. Andrei Iosif (locul 7 – snowboarding men open)
  46. Diana Olaru (locul 5 – bowling women open)
  47. Luminita- Elena Lazarescu (locul 6 – bowling women open)
  48. Bianca Ghencea (locul 7 – bowling women open)
  49. Romulus Alexandru Nita (locul 7 – bowling men open)
  50. Monica-Daniela Radu (locul 2 – bowling women 30-39)
  51. Bogdan Bucur (locul 3 – bowling men 30-39)
  52. Carmen Botezatu (locul 8 – bowling women 40+)
  53. Luminita- Elena Lazarescu & Monica-Daniela Radu (locul 4 – bowling dublu women open).

Dacă nu v-ați înscis la ediția din acest an, dar v-am convins prin rezultatele obținute și prin entuziasmul și distracția care au răzbătut din imaginile de la eveniment, vă așteptăm la următoarea ediție, până atunci veți avea timp de antrenamente ca să fiți în cea mai mare formă!

Corporate Games este un eveniment organizat la nivel mondial, de peste 30 de ani, ce reprezintă o combinație între sport, business și turism, reunite într-o competiție între corporații. Scopul acestui eveniment este de a aduce oamenii împreună prin sport și de a încuraja nu doar spiritul de echipă și stilul de viață sportiv, ci și relațiile de afaceri.

We play together, we win together!

Trimite-ne CV-ul tău

Leave a reply

Your email addres will not be published.
Required fields are marked with