CGS România, printre marii câștigători la Winter Corporate Games 2018
0
 

Am petrecut un weekend fantastic la Brașov, de unde ne-am întors cu două cupe, un trofeu și 16 medalii! După cum bine știți, în fiecare an participăm la Winter Corporate Games, “olimpiada corporatiștilor”! Iată-ne, așadar, la cea de-a cincea participare și putem spune cu mândrie că, de la an la an, reușim să câștigăm tot mai multe distincții! 🙂

Echipa noastră, formată din 179 de sportivi, a fost cea mai numeroasă echipă înscrisă în competiție. Colegii noștri au concurat cu alți aproape 1000 de corporatiști din 50 de companii pentru trofeele Winter Corporate Games.

Ne-am înscris la 12 din cele 14 sporturi din cadrul competiției (Schi, Snowboard, Snow Tubing, Baschet în 3, Tir, Volei pe zăpadă, Tenis de masă, Bowling, Biliard, Fotbal în 6, Fotbal-Tenis, Alegare pe zăpadă) și am câștigat Trofeul pentru Biliard, Cupa pentru Divizia 7 și Cupa Grand Award Sport for Life, precum și 16 medalii: 1 de aur, 7 de argint și 8 de bronz!

Diviziile au fost revendicate astfel:

Divizia 1 – Microsoft Romania

Divizia 2 – Odu Romania

Divizia 3 – Enel Romania

Divizia 4 – Schaeffler Romania

Divizia 5 – Preh Romania

Divizia 6 – Michelin Romania

Divizia 7 – CGS Romania

Trofeul Medalist Award a plecat la Schaeffler și Grand Award Sport for Life a ajuns, bineînțeles, la CGS Romania, pentru a marca încă o ediție reușită sub sloganul “we play together, we win together”.

Iată-i pe cei 46 de colegi care s-au clasat între primii opt la fiecare disciplină sportivă:

  1. Vasile Dragomir – locul 4 la Schi Super G și locul 6 la Schi slalom
  2. Arpad Fulop – locul 5 la Schi Super G și la Schi slalom
  3. Echipa Brașov – locul 4 la Baschet masculin
  4. Echipa The Brons – locul 3 la Baschet mixt
  5. Simona Elena Manea – locul 2 la Biliard feminin open
  6. Cristiana Balos – locul 4 la Biliard feminin open
  7. Diana Luciana Nistorescu – locul 5 la Biliard feminin open
  8. Vlad Marin – locul 4 la Biliard masculin open
  9. Augustin Constantin Mangu – locul 8 la Biliard masculin open
  10. Cătălin Cojoc – locul 8 la Biliard masculin 30+
  11. Augustin Constantin Mangu & Diana Luciana Nistorescu – locul 2 la Biliard dublu mixt
  12. Victor Cristi Ivan & Simona Elena Manea – locul 3 la Biliard dublu mixt
  13. Cristiana Balos & Catalin Cojoc – locul 6 la Biliard dublu mixt
  14. Valentin Malau & Vlad Marin – locul 2 la Biliard dublu masculin
  15. Stefan Bogdan Judele & Bogdan Gabriel Voinea – locul 7 la Biliard dublu masculin
  16. Echipa București – locul 2 la Fotbal-tenis
  17. Ioana Ecaterina Abutoaiei – locul 6 la Alergare 4 km open
  18. Alina Lazar – locul 7 la Alergare 4 km open
  19. Andreea Olaru – locul 8 la Alergare 4 km open
  20. Ionela Sisiiac – locul 4 la Alergare 4 km 30-39
  21. Alina Cinjau – locul 8 la Alergare 4 km 30-39
  22. Andreea Oltean – locul 3 la Tir feminin open
  23. Anda Dinulescu – locul 5 la Tir feminin open
  24. Alexandra Iuliana Lelcu – locul 7 la Tir feminin open
  25. Robert Bularca – locul 1 la Tir masculin open
  26. Nicolae Ciaus – locul 7 la tir masculin open
  27. Cătălin Năstase – locul 4 la Tir masculin 30-39
  28. Hajnalka Both – locul 6 la Snow Tubing feminin open
  29. Rareș Apostol – locul 4 la Snow Tubing masculin open
  30. George Mihai Chivu – locul 6 la Snow Tubing masculin open
  31. Kinga Laszlo – locul 3 la Snow Tubing feminin 30+
  32. Ștefania Cinca – locul 4 la Snow Tubing feminin 30+
  33. Sînziana Dima – locul 5 la Snow Tubing feminin 30+
  34. Katalin Ambrus – locul 7 la Snow Tubing feminin 30+
  35. Andrei Gabrea – locul 2 la Snow Tubing masculin 30+
  36. Echipa București – locul 7 la Volei pe zăpadă mixt
  37. Diana Beharvandi – locul 4 la Snowboarding feminin open
  38. Ștefan Rusoiu – locul 7 la Snowboarding masculin open
  39. Norbert Simon – locul 6 la Tenis de masă masculin open
  40. Emanuela Miron – locul 6 la Bowling feminin open
  41. Monica-Daniela Radu – locul 7 la Bowling feminin open
  42. Petrica Filip – locul 5 la Bowling masculin open
  43. Maria Magdolna Molnar – locul 3 la Bowling feminin 30-39
  44. Bela Bedo – locul 3 la Bowling masculin 30-39
  45. Attila Kurta – locul 6 la Bowling masculin 30-39
  46. Bela Bedo & Attila Kurta – locul 2 la Bowling masculin dublu

 

Felicitări sincere tuturor participanților!

 Spiritul de echipă, voia bună și atmosfera incediară au fost transmise și de presă, după cum puteți vedea mai jos:

http://observator.tv/social/jocurile-corporatisti-brasov-239714.html

http://brasovtv.com/index.php/eveniment/8498-corporatisti-jocuri

Încă o dată, am dovedit că suntem o echipă unită! Suntem extrem de încântați că am reușit să ne cunoaștem mai bine, să ne susținem, să legăm noi prietenii și că ne-am distrat împreună atât la probele din concurs, cât și în timpul liber. Așteptăm cu nerăbdare ediția din vară a Corporate Games, la care vom avea ocazia să demonstrăm din nou că suntem #CGSDreamTeam!

Albumul cu toate fotografiile de la eveniment poate fi accesat aici.

We play together, we win together!

Trimite-ne CV-ul tău

Leave a reply

Your email addres will not be published.
Required fields are marked with